Samsung, bugün düzenlenen bir etkinlik ile merakla beklenen Galaxy Note 7 modelini tanıttı. Canlı yayın ile tanıtılan yeni cihazına ise ilgi oldukça fazlaydı.

Samsung Galaxy Note 7 Tanıtıldı!

Galaxy Note 7 Lanse Edildi

Önceden gelen Galaxy Note 7 sızıntı haberleri merakları biraz azaltsa da, canlı olarak düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü. Android tutkunlarını sevindirecek birçok özelliğe sahip Samsung‘un yeni ürünü, Exynos 8890 yonga seti ile tasarlandı. Tartışmasız en ilgi çekici özelliği ise, hem cihazın hem de S Pen‘in su altında kullanılabiliyor olması. Samsung, IP68 sertifikasını almayı başaran tasarımı ile toza ve suya karşı dayanıklı akıllı telefonunu tanıtmayı başardı.

Samsung yeni tasarımı ile hem akıllı telefon hem de oyun tutkunlarını düşünmüş. Phablet (Tablet ekranı büyüklüğünde akıllı telefon) segmentinde olan Galaxy Note 7, Android‘in Vulkan teknolojisini kullanarak konsol kalitesinde oyun imkanı sunuyor. Mali-T880 MP12 grafik işlemci biriminin kullanıldığı bu yeni cihazda Android 7.0 Nougat sürümü ile de performans artışı sağlanmıştır. Fotoğraf çekim performansında da oldukça iddalı olan Note 7, düşük ışıkta bile çok net görüntü alabilmenizi sağlayan Britecell sensörüne sahip.

Galaxy Note 7’nin Satış Tarihi

Samsung’un yeni tasarımı, ilk olarak 19 Ağustos tarihinde Amerika‘da satışa sunulacak. Sonrasında ise daha netlik kazanmamış bilgilere göre ulusal tanıtımın ardından 12 Ağustos tarihinde de Türkiye‘de etkinlik yapılacağı tahmin ediliyor. Tahmin edilen Türkiye satış fiyatı ise yaklaşık 3500 TL olarak düşünülüyor.

 

*IP68 Sertifikası: IP, koruma sınıfı için kullanılan bir tanımdır. Koruma sınıfları Avrupa Elektro-Teknik Standartlar Komitesi (CENELEC) tarafından muhafazalı ürünlerin çevresel koşullara olan dayanıklılığını standartlaştırmak amacıyla geliştirilmiştir. IP yanında yazan iki ya da bazen de üç rakamdan ilk rakam katı cisimlere ve malzemelere karşı, ikinci rakam sıvılara karşı, üçüncüsü ise mekanik etkilere karşı olan dayanıklı derecesini belirler.

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın