Facebook tarafından satın alınan Instagram, Snapchat‘e rakip oldu. Snapchat’teki Hikayeler özelliği artık fotoğraf paylaşım uygulamasına da geldi.

Instagram Snapchat Oldu

Instagram Hikayeleri

Yenilikler içeren fotoğraf uygulamasının son güncellemesi, Snapchat uygulamasındaki Hikayeler özelliğini de içeriyor. Yani artık hem fotoğraflarınızı paylaşabilecek hem de anlarınız kısa videolar halinde Hikayenize koyabileceksiniz. Kullanıcılar tarafından kısa sürede birçok eleştiri alan özellik, yine de kullanılmaya başlandı diyebiliriz. Hem iOS hem de Android için aynı anda yayınlanan Hikayeler özelliği ile Snapchat’e büyük bir rakip gelmiş oldu.

Instagram Stories Özellikleri

Instagram Stories (Hikayeler) olarak gelen bu bölümde yapılan paylaşımlar 24 saat sonra otomatik bir şekilde silinecek. Aynı zamanda anlarınızı istediğiniz kişi veya kişiler ile paylaşabileceksiniz. Yani isterseniz anlarınızı sadece kendi seçeceğiniz kişilerle paylaşmanız da mümkün. kişilerinizin Hikaye oluşturduğunu ise profil fotoğrafının etrafında oluşan renkli halkadan anlayabileceksiniz. Bunun için bir bildirim ise alınmayacak. Ancak bu bölümün geliştirilme aşamasında olduğunu da belirtmek gerek. Bir sonraki güncellemelerde bir bildirim gelme ihtimalini de unutmayalım.

Her ne kadar eleştirilere maruz kalsa da, popüler fotoğraf uygulaması artık iki önemli özelliği tek bir uygulamada birleştirmeyi başardı. Ve tabi ki bu durumun Snapchat’i zorlayacağını düşünmemek elde değil.

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın