Pokemon Go Kralı Belli Oldu

Pokemon Go oyunundaki tüm Pokemonları yakalayan bir genç, Pokemon Go kralı olmayı başardı. İspanya‘nın Elche kasabasında David Quintana isimli genç, tüm karakterleri toplayarak kral olmayı başardı.

Pokemon Go Kralı Belli Oldu

Pokemon Go Kralı Değişti

Geçtiğimiz günlerde, Amerika Birleşik Devletleri, New York‘ta yaşayan 28 yaşındaki Nick Johnson isimli oyuncunun, Pokedex‘teki tüm Pokemonları toplayan ilk kişi olduğunun haberi gelmişti. Nextshark sitesinin haberine göre oyundaki toplam 142 Pokemon’u 2 hafta içerisinde 8 km yürüyerek toplamayı başaran Nick Johnson, bir ödül kazanmayı da başarmıştı. Uluslararası bir seyahat şirketi Marriott Rewards, Johnson’un bu başarısını karşılıksız bırakmadı. Birleşik Devletler dışında da Pokemon yakalayabilmesi için Avrupa, Avustralya ve Japonya’yı kapsayan bir yolculuk paketi hediye etmişti.

Yeni Pokemon Go Kralı

ABD‘deki Nick Johnson‘dan krallığını alan İspanyol David Quintana, 22 gün boyunca durmadan gezerek toplam 145 karakter toplamayı başardı. Pokedex‘te toplamda 151 tane Pokemon bulunuyor. Ancak bu bölümde görünmeyen 9 tane daha nadir bulunan karakter var. Pokemonlar’dan 9 tanesi hariç hepsi Amerika’da bulunabiliyor.  Bunlardan 3 tanesinin Avrupa‘da Mr. Mime, Avustralya‘da Kangaskhan ve Asya‘da Farfetch bölgelerinde bulunduğunu da belirtmek gerek. Yani herhangi bir yerde karşımıza çıkabilecek pokemonlar değil. Ama David Quintana, günde sadece birkaç saat uyuyarak bu zor bulunan Mr. Mime, Kangaskhan ve Tauros‘taki karakterleri yakaladığını belirtti.

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın