Google Maps, Android İçin Yenilendi!

Popüler harita uygulaması olan Google Maps, kullanıcı deneyimini artırmak amacıyla Android uygulaması için yenilendi. Android sürümüne gelen bu güncelleme ile Maps’in görünümü sadeleşirken, yeni iki özellik birden geldi.

Google Maps’e Gelen Yenilikler

Kullanıcılara harita hizmeti sunan Google Maps’in bu güncellemesiyle, artık yakınınızdaki yerleri bulmak daha eğlenceli bir hale geldi. Sürekli yeni özelliklerle yenilenmeye devam eden uygulama, hem haritaların daha rahat okunabilmesi için hem de haritanın temiz bir hale gelmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Google Maps, Android İçin Yenilendi!

Google Maps, iki yeni özelliğiyle Android kullanıcılarına sunuldu. Uygulama son güncellemesiyle, gerekli olmayan görselleri ortadan kaldırarak okunabilirliği kolaylaştırıyordu. Yani daha net açıklamak gerekirse, cadde çizgileri artık görünmezken yazılar daha okunabilir hale geliyordu. Kullanılan renk seçimleri ile de doğal alanlar, okul ve hastane gibi yerler daha kolay fark edilebiliyordu.

Bir ay öncesinde test edilmeye başlanan ve uygulamanın Wi-Fi ile kullanılabilmesini sağlayan yeni özellik de tüm kullanıcılar için yayınlandı. Ayrıca ulaşılabilirliğin daha iyi hale gelmesini amaçlayan bir diğer özellik ile Offline kullanım için harita verilerini SD karta indirebilmek de artık mümkün. Telefonunda yeterli alana sahip olmayan kullanıcılar, SD kart sayesinde internet olmadığı anlarda da önceden indirdikleri uygulamayı kullanabilecekler.

İnternet ve hafıza alanındaki iki yeni özelliğiyle güncellenen uygulama, şu an için sadece Android sürümüne geldi. iOS kullanıcıları için ne zaman yayınlanacağı ile ilgili ise henüz bir bilgi mevcut değil.

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın