Pokemon Go Hilecileri Artık Banlanacak!

Kısa sürede büyük ilgi gören Pokemon Go oyununun üreticisi Niantic yaptığı açıklamada, Pokemon Go Hilecileri için yasaklar getireceğini belirtti.

Pokemon Go Hilecileri Artık Banlanacak!

Pokemon Go Hilecileri

Popüler mobil oyunun kullanıcılarından gelen şikayetler arasında, hilecilerin yazdığı, oyuncuların yerine geçen botlar yer alıyordu. Oyuncuların yerine kullanılan botlar, oyunun bazı kısımlarında otomatik olarak oynanabilmesini sağlıyor. Yani bu botlar sayesinde, oyunu açmadan seviye atlayabilir ve etrafınızdaki tüm Pokemon‘ları toplayabilirsiniz. Ancak bu durum oyunu hileye başvurmadan oynayan oyuncular için engel oluşturuyordu.

Oyun hilelerinden bir diğeri ise, GPS yanıltmasıydı. Bu Fake-GPS uygulamasını kullanan hileciler, akıllı telefonlarının başka bir ülkede olduğunu düşünmesini sağlıyorlar. Bu sayede de dünya üzerinde istediği başka bir noktaya gidebiliyor, gittikleri yerdeki Pokemon’ları da toplayabiliyorlardı.

Pokemon Go Yasakları

Niantic Labs internet sitesinde yayınladığı yazı ile, hile yapan oyuncular için yasaklar getireceğini duyurdu. Bu yasaklar, yerini farklı gösterenleri, değiştirilmiş yazılım kullananları ve emülatör kullananları kapsıyor. Böyle haksız yere oyunda ilerleyen kullanıcalar fark edildiklerinde ise banlanıp süresiz olarak oyundan uzaklaştırılacaklar. Eğlenceli bir oyun sunma amacında olduğunu da belirten Niantic’in, henüz bu hileleri nasıl fark edeceği ise bilinmiyor. Bu açıklamalarında da anlaşıldığı gibi Niantic Labs, Pokemon Go için adil bir oyun ortamı yaratmayı hedefliyor. Bu sayede de hileler yüzünden kaybettiği kullanıcıları geri kazanmayı umuyor.

 

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın