Nokia, Yeni Android Telefonlarıyla Geliyor!

Nokia, uzun süredir yeni Android telefonlar üzerinde çalıştığı iddalarına son noktayı koydu. Mayıs ayında yeni tablet ve telefonlar ile geleceğini açıklayan ancak bir tarih belirtmeyen şirketten bu kez tarih bilgisi de geldi.

Nokia Geri Dönüyor!

Android telefonların öncesinde en çok tercih edilen üreticilerden olan şirket, Android sektöründe geride kalmıştı. Ancak sonrasında Microsoft ile yaptığı anlaşma sonucunda Nokia markalı Windows Phone ile akıllı telefonlar üretmeye başlamıştı. En sonunda da mobil bölümünü tamamen Microsoft’a bırakmıştı. Şirket’in Microsoft‘a satılmasının ardından da yapılan anlaşma gereği belirlenen tarih süresince şirket, akıllı telefon pazarında yer alamayacaktı. Ancak anlaşmanın bitiş tarihi yaklaştıkça söylentiler de artmaya başladı. Söylentiler sonrasında şirket resmi olarak telefon sektörüne geri döndüklerini açıkladı.

Nokia, Android Telefon Hazırlığında!

Nokia, Yeni Android Telefonlarıyla Geliyor!

Bir süredir Nokia‘nın Android telefonlar üreteceği ile ilgili söylentiler dolaşıyordu. Gelen iddalar arasında yeni Android modellerin 2K ekran ve SD820 ile geleceği bilgisi yer alıyor. Bu söylentiler sonrasında, Nokia Çin Müşterek Yönetim Takımı Başkanı olan Mike Wang yaptığı açıklamalarda yeni akıllı telefonların bir kısmının 2016 yılının son çeyreğinde duyurulacağını belirtti. Ancak duyurulacak akıllı telefon ve tabletlerin satışa çıkışının 2017‘nin ilk aylarını bulacağı bekleniyor.

Şirketin iki üst düzey cihaz üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Bu yeni cihazlardan biri 5.2 inç diğeri ise 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak. Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile tasarlanacak olan cihazlar gücünü de 4 çekirdekli Snapdragon 820‘den alacak. 22.6 MP kamera özelliğine sahip olacak yeni telefonların aynı zamanda toza ve suya dayanıklı IP68 serftifikası ile geleceği de beklenenler arasında.

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın