IBM Yapay Zekası Watson Fragman Hazırladı!

IBM‘in süper bilgisayarı Watson, Morgan isimli sinema filminin fragmanını hazırladı. Yapay zeka olarak tasarlanan Watson, artık fragman sektörüne de girdi.

IBM Watson Marifetleri Bitmiyor

IBM‘in yapay zekası Watson, kendisine verilen karmaşık bilgileri çözebiliyor ve öğrenerek gördüklerini tekrarlayabiliyor. Hız konusunda da oldukça başarılı olan süper bilgisayar, bu zamana kadar tasarlanmış olan tüm yapay zekalardan daha üstün durumda. Görüntü analizi konusunda da oldukça yetenekli olduğunu kanıtlayan Watson, yaptığı fragman ile bir ilke imza atmış oldu.

20th Century Fox, IBM ile anlaşarak dağıtımını üstlendiği Morgan isimli korku/gerilim filminin tanıtım videosunu yapay zekaya hazırlattı. Bu tanıtım videosunu hazırlamak için 100 farklı korku filminin tanıtım videosunu ve Morgan filmini inceleyen Watson, kendi öğrendiklerinden de yola çıkarak filmin fragmanını tamamladı. Filmin en dikkat çekici sahnelerini tespit eden Watson, insanları korkutacak sahneleri bulmaya çalışmış. Watson, bu fragman ile kendi için bir ilki başarmasının yanında bir yapay zekanın hazırladığı ilk fragmanı da yayınlamış oldu.

Her ne kadar Watson tarafından hazırlanan bu fragmana son olarak insan eli değmiş olsa da Morgan filminin fragmanı bir yapay zeka tarafından hazırlanan ilk fragman olarak tarihe geçmiş oldu. İşte o fragman:

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın