Netflix Türkiye Nasıl Olacak?

Dünyanın lider online film ve televizyon ağı, tam anlamıyla Netflix Türkiye olarak Türkçe hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Netflix Nedir?

Netflix, 1997’de ABD‘de kurulan dünyanın en büyük internet televizyon portalıdır. Şirket, internet üzerinden sipariş almaya başlayarak 8 yıl içerisinde ABD’de pek çok eve girmeyi başarmıştı. Dünyanın çeşitli ülkelerinde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Netflix, 2007’de online medya akışına geçti. Bu geçişten sonra önce Kanada‘ya ardından Latin Amerika, Avrupa, Avusturya, Yeni Zenlanda ve Japonya pazarına girdi. Kendi ürettiği içeriklerin de hepsini bir anda yayımlayarak bu sektörde bir yeniliğe imza attı.

Netflix Türkiye Filmleri!

İnsanlara internet üzerinden hizmet sunan bir medya sağlayıcısı olan şirket, Türkiye‘de de hizmet verme kararı aldı. Türkiye lansmanlarını ise İstanbul‘da düzenledikleri bir basın toplantısında gerçekleştirdiler. Netflix Türkiye olarak gelmesiyle de, en çok merak edilenler arasında aylık ücretinin ne kadar olacağı ve hangi Türk dizilerinin yayınlanacağı yer alıyordu. Yurt dışında popüler olan programların yanında çok sayıda Türk dizisi ve filmini barındıran şirket, Türkçe dil desteği ve Türk Lirası ödeme imkanı sunuyor.

Netflix Türkiye Nasıl Olacak?

Şu an için üyelik ücreti aylık 15,99 TL‘den başlayan Netflix’te yer alan Türk dizileri ise şöyle: Ezel, Leyla ile Mecnun, Kaçak, Suskunlar, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul, Gönül, Kiraz Mevsimi, O Hayat Benim, Karadayı, Kocamın Ailesi, Kertenkele, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aşk Yeniden…

Yer alan Türk filmleri is şu şekilde: Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Güneşi Gördüm, Düğün Dernek 1-2.

Benzer Haberler

Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Yerli Arama Motoru Geliyoo Sonunda Kullanıma Sunuldu!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Netflix için Offline İzleme Özelliği Yayınlandı!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!
Rogue One: A Star Wars Story için Yeni Fragman!

Yorum Yazın